Luua Metsanduskool

Luua Metsanduskool

Edulugu

09. 12.2015 
jagas SA Arhimedes Tallinnas tunnustusi mitmetele hariduasutuste ettevõtmistele. Luua metsanduskooli tuli sel aastal kaks teist kohta – praktikalugude kategoorias sai teise koha Madis Kungla (Pea ees tundmatusse vette) ja Kuldõun 2015 videote kategoorias saavutas sama Euroopa Noorte Meistrivõistluste Metsanduses reklaamklipp (vaata videot SIIT).
Praktikalugu
I koht – Eliisabet Ojar (Räpina Aianduskool) „Appi, kus ma olen?" ehk kuu aega üksinda Prantsusmaal
II koht – Madis Kungla (Luua Metsanduskool) „Pea ees tundmatusse vette"
III koht – Jörg-Kristjan Välb (Tartu Kutsehariduskeskus) „Minu lugu"
Aasta video hariduses
I koht – Tartu Ülikool (Vilistlasvideote seeria 2015)
II koht – Luua Metsanduskool (reklaamklipp – XIV Euroopa Noorte meistrivõistlused metsanduses)
III koht – Nissi Põhikool (lühifilm „Sild sinu tulevikku")
Tunnustuspreemia – Eesti Teadusagentuur (Eesti teaduse maineklipp „Estonia – a place for science")

07.10.2015
Luua metsanduskooli koostööpartner 2015 on 45-aastane Soome  metsamasinate tootja Ponsse. 
Ponsse on Luua metsanduskooli toetanud arvitiimitaatori laenamisega, ettevõte on panustanud ka õpetajate koolitamisse. 6. oktoobril anti ettevõtte esindajatele koolis üle tänukiri. 
Üritusel esindasid koostööpartnerit Ponsse OYj piirkonna juht Marko Mattila ja tootmisjuht Esa Penttinen ning Konekesko müügijuht Tarmo Saks.
Luua metsanduskooli ja Ponsse koostöö jätkub ka edaspidi, seda kinnitab ka uus koostöökokkulepe. Ponsse jätkan kooli toetamist õpetajate koolitamisega ning annab kooli käsutusse arvutiimmitaatoreid ning masinaprogramme, mida saab õppe eesmärgil imitaatoril kasutada. Ühtlasi on tulevased metsamasinate operaatorid oodatud õppekäikudele Ponsse tehasesse.

23.09.2015
Allkirjastasid Luua metsanduskool ja ForestSoft OÜ koostöölepingu, mis laiendab kooli metskonnas kasutatava metsandusliku tarkvara valikut.
ForestSoft OÜ tegeleb metsandusliku tarkvara loomisega aastast 2004, uuemad arendustegevused on seotud nutirakenduste loomisega.
Ettevõtte ForestSoft töötajatel on rohkem kui 10 aastane metsandusliku tarkvara arendamise kogemus. Ettevõte on arendanud veebi, desktopi ja mobiilsetele platvormidele mõeldud metsandustarkvara lahendusi ja tooteid. 
ForestSoft OÜ juhatuse liige Kristjan Veeris lisas, et metsandusettevõtete nõudmised tarkvarale on viimasel ajal kasvanud seoses laialdase nutiseadmete kasutuselevõtuga. Nii on välja arendatud iOS nutiseadmetes töötav rakendus, mis aitab importida metsa andmed registrist ning vaadata neid paljudel erinevail kaardikihtidel. Takseerandmeid ja eraldiste piire saab äpis muuta ja teostada mitmeid arvutusi. Metsade andmed saab saata serverisse kus andmetest hoitakse varukoopiaid. Äpp aitab vajadusel navigeerida kinnistuni.